Merhaba ben Ayşe,

Ben kişisel gelişim uzmanı, blogger, podcast yayıncısı ve dijital içerik üreticisiyim.
Doğuştan gelen bir rahatsızlık nedeniyle hayatının ilk on yedi yılını otuza yakın ameliyatla geçirmiş yaralı şifacıyım.


Hikayem

Tahoe Consultancy’nin kurucusu, National Guild of Hypnotists üyesi bir hipnoterapist, The Society of NLP® tastikli bir NLP, EFT ve Biyoenerji uygulayıcısıyım. Bireyler için değer sağlayacak ve enerjilerini iyileştirecek eğitici içerikler üreten bir dijital içerik üreticisiyim. Blogumda her ay yeni bir yazı paylaşıyorum ve “Enerjini İyileştir” podcast kanalımdan yayın yapıyorum. 12 yıldır evli olduğum eşimle, North adındaki dört ayaklı oğlumla Washington DC’ye geçen sene taşındım.

Uzmanlık Alanlarım

The Society of NLP™, NLP’nin dünyadaki ilk kurucularından olan Dr.Richard Bandler’in NLP sertifikası vermeye yetkilendirdiği kurumudur. Dr.Richard Bandler’ın ıslak imzasını taşıyan sertifika, NLP standardını temsil eder.

1970’li yılların sonlarına doğru Amerika’da dilbilimci Prof. John Grinder ve matematikçi ve Gestalt terapisi uzmanı Richard Bandler tarafından geliştirilmiş olan Neuro Linguistic Programming (NLP), teknikleri Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji gibi bilimlerin ışığında geliştirilmiş terapi alanının dışında bir sinir dili programlama teknolojisidir.

National Guild of Hypnotists kurumunun uluslararası hipnoterapistidir. National Guild of Hypnotists dünyanın en eski ve en bilinen Hipnozcular Birliği’dir. Hipnozla ilgili çalışmalarını 1950’den bu yana sürdürmekte olan NGH Kurumu; hipnoza, hakkı olan saygınlığı kazandıran faaliyetleriyle ün yapmıştır. Dünya çapında verilen sertifika programlarının güvenilirliği ve saygınlığı, 1947 yılından beri profesyonel hipnoterapist olan Kurucu Başkan Dr. Dwight Damon’ın imzasıyla sertifikalandırılmaktadır. Dr. Dwight Damon aynı zamanda 1994 yılından bu yana Ulusal Hipnozcular Birliği (NFL)’nin de başkanlık görevini sürdürmektedir.

Türkiye’de hipnoz, regresyon, EFT gibi zihinsel değişim dönüşüm, duygu boşaltım tekniklerinin eğitmeni olan tıp doktoru ve yazar Dr. Bülent URAN’ın sunduğu bu eğitim,  enerji bedeninde birikmiş duyguların boşaltılması ve değersizlik inancı ortadan kaldırarak, geçmişin şimdiyi etkilemesine son vermesi üzerinedir.

Fizyolog ve antropolog olan ve ayrıca, San Fransisco State University’de, zihnin psikosomatik olarak ne şekilde sağlık ve hastalık yarattığını inceleyen Biyolojik Öz Düzenleme Laboratuarının da kurucusu olan modern şaman Dr. Alberto Villoldo eğitmenliğinde Amazon ve İnka şamanlarının 25 yıldan fazla bir süredir devam ettirdiği şifa uygulamalarını içermektedir.

Türkiye’de hipnoz, regresyon, EFT gibi zihinsel değişim dönüşüm, duygu boşaltım tekniklerinin eğitmeni olan tıp doktoru ve yazar Dr. Bülent URAN’ın sunduğu bu eğitim, ruhsal bilinçle sürdürülen bağlantı üzerinden ruhsal hafızada varlığını sürdüren ruhun deneyimleri ve öğrenimlerine ulaşma ve spiritüel kimliği deneyimleme uygulamalarını içermektedir.

Sertifikalarım