DÖVME YAPTIRMAK ENERJİYİ ETKİLER Mİ? 7 Adım

Dövme yaptırmak enerjiyi etkiler mi? 7 adım

Dövme yaptırmak enerjiyi etkiler mi? 7 adım üzerinden dikkat etmen gerekenler;  Belki dövme yaptırmayı düşünüyorsun belki de hali hazırda  dövmen / dövmelerin var. Her iki koşulda da dövme yaptırmak enerji alanını nasıl etkileri öğrenmek için okumaya devam et.

Devam etmeden önce farkındalık egzersizini ücretsiz olarak indirmek için aşağıya bilgilerini adresini bırakabilirsin.


DÖVME NEDİR? 

“Dövme, derideki yırtılmalar yoluyla pigment verilmesiyle vücut üzerinde yapılan kalıcı iz veya tasarım. Dövmeli tasarımların çeşitli insanlar tarafından hastalığa veya talihsizliğe karşı sihirli bir koruma sağladığı veya kullanıcının rütbesini, statüsünü veya bir grup üyeliğini belirlemeye hizmet ettiği düşünülmektedir.” Britannica

Yerli halklar binlerce yıl boyunca doğaüstüne erişimlerini artırmak için bir ritüel olarak dövme yöntemini kullandılar.

 

EN ESKİ DÖVME NEREDE?

En eski dövme kanıtı 5300 yaşındaki Buz Adam Ötzi olarak bilinen mumyada bulunmaktadır.  Avusturya ve İtalya sınırına yakın Otztal Alpleri’ndeki bir buzulda bulunan Buz Adam Ötzi’nin 57 dövmesi var üstelik işin ilgi çeken yanı bu dövmelerin akupunktur noktalarının üzerinde ya da yakınında bulunması. Yani dövmeler bir hastalığı tedavi etme şekli olarak karşımıza çıkıyor. Newscientist    

DÖVME YAPTIRMAK ENERJİYİ ETKİLER Mİ? Image: © South Tyrol Museum of Archaeology / Eurac / Marco Samadelli / Gregor Staschitz

 

DÖVME YAPTIRMAK ENERJİYİ ETKİLER Mİ? 

Dövme yaptırmak enerjiyi etkiler mi? nin arkasındaki matematiği anlamak için kısaca akupunktura bir göz atalım.   

Geleneksel Çin tıbbına göre akupunktur, enerjinin vücutta aktığı geçiş yolları olarak kabul edilen meridyenlerden akan evrensel enerji (chi) akışını dengelemek için kullanılan bir tekniktir. Akupunktur uygulamasında meridyenler boyunca belirli noktalara iğneler sokularak enerji akışı yönlendirilir.

“Dövme işlemi sırasında yapılan iğnelemede Mürekkep kaplı iğne, cildi saniyede 100 kez deler ve mürekkep pigmentlerini cilt yüzeyinin 1,5 ila 2 mm altına cildin dermis tabakasına bırakır.” National Library of Medicine (İşin içinde bir kan akıtma da var.) Böylece tıpkı akupunkturda olduğu gibi fiziksel bedende uyarılan enerji süptil bedende de uyarılır ve enerji akışı yönlendirilmiş olur.  

DÖVME YAPTIRMAK ENERJİYİ ETKİLER Mİ? 


“Yerli halkların enerji akışını yönlendirmek için piercing kullandıkları da bilinmektedir.”


DÖVME ENERJİ ALANINA MÜHÜRLENİR

Bedenine bir dövme yaptırdığında bu aynı zamanda enerji alanına bir mesaj kodladığın anlamına gelir yani yaptırdığın dövmenin enerji alanına doğrudan etkisi oluşur ve bu dövme senin için artık bir vücut tılsımı haline gelmiştir. Vücut tılsımı, ortaya koyduğun niyet, kullandığın sembol, bu sembolün rengi, bedeninin hangi bölgesine yaptırdığın ve bunu kime yaptırdığın gibi birçok etkene göre enerji alanına mühürlenir.  

Maung’un büyülü koruması
“Maung’un büyülü koruması”

Maung, Skrang Nehri, Sarawak, Borneo’nun son Iban dövme sanatçısıydı. İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır makineli tüfeklerle donanmış Japon askerleriyle bir mandau kılıcı, havalı tüfek ve mızraklarla cesurca savaştı . Yarattığı tüm dövmelerin “sihirli” olduğunu, çünkü koruyucu ruhunun onu ormanda bir göktaşına götürdüğünü ve daha sonra yaptığı her dövme pigmentine batırdığını belirtti. Dövmelerinin onu Japon mermilerinden koruduğunu söyledi: “Sadece etrafımdan geçtiler ve ben hiç yaralanmadım.” Dikkat çekici bir şekilde, Skrang Nehri’nde İkinci Dünya Savaşı sırasında savaşan yaklaşık 55 Iban Korucusu’ndan biri hariç hepsi canlı olarak eve döndü. Maung, bu fotoğraf çekildikten birkaç saat sonra öldü.”  Lars Krutak  


TERAPÖTİK DÖVME 

Dövmeni yaptırmadan önce (Belki sırf moda diye bir sembol seçtin) içine dönmeni ve sezgilerini yakından takip etmeni öneririm. Bilinç dışın seni yönlendirecektir. Eğer dövmene egoyla, bilinçli zihninle karar vermek yerine derin bir ruhsal bağlantı sağlayıp karar verdiysen bir rüya, yüksek benliğin ya da ruh rehberlerinden gelen bir işaret ya da bilinçaltı zihinin, çocukluk anılarından, anne karnından, atalarından ya da geçmiş yaşamlarından senin için önemli bir bilgiyi işlenmek üzere sunmuş olabilir. Bilinç dışı zihnin seni şifalandırıcı bir sembole yönlendirebilir; görünüşte negatif olan bir dövme bile bir amaca hizmet edebilir. Dövme, kişinin hayatında bir kapanışı ya da açılışı, arzusunu, korkusunu, atasal bağlarını, kültürel değerlerini temsil ediyor olabilir terapötik dövmelerin cilde kazınması kişi için iyileşme sürecini başlatabilir. Terapötik bir dövmeyi, kişinin nasıl bir şifa aracı olarak gördüğü kendine özeldir.    


ENERJİ ALANINA SEÇTİĞİN DÖVME İLE NEYİ MÜHÜRLÜYORSUN?

Dövme yaptırmadan önce dikkat etmen gerekenler


DÖVME YAPTIRMADAN ÖNCE DİKKAT ETMEN GEREKENLER


Şimdi, dövme yaptırmak enerjiyi etkiler mi? ‘yi bildiğine göre dikkat etmen gerekenleri de aşağıda paylaşıyorum.


 • Dövme ritüelinin başlangıç noktası niyettir. Bu dövmeyi ne niyetle yaptırdığın enerjini öncelikli olarak etkileyecek şeydir.

 • Dövmeni seçerken egoyla, bilinçli zihninle mi karar verdin ya da derin bir ruhsal bağlantı kurup terapötik bir dövme mi seçtin?

 • Seçtiğin sembol neyi ifade ediyor, bir renk seçtin mi? Bu sembol bedenine neyi tezahür ettirecek? Bu sembole yüklediğin duygusal anlam ne, unutma ki çekim yasası dövmen için de çalışacaktır.

 • Bir dövme yaptırdığında enerji alanına bir duyguyu mühürletmiş olursun. Sen enerji alanına hangi duyguyu mühürlüyorsun?

 • Dövmeni yaptıracağın yer, hangi enerji kanalına denk geliyorsa ona göre bir etki ortaya çıkacaktır. Dövmeni, bedeninin neresine yaptıracaksın? O yaptıracağın bölgenin etkisini biliyor musun?

 • Dövme sanatçısı ritüeli gerçekleştiren kişidir ve onunla aranda eterik bağ oluşur; onun enerjisi de bu mühre sirayet eder. Dolayısıyla el becerisi gelişmiş birini aramaktan daha önemli olan şey o kişiden nasıl bir enerji aldığındır.

 • Dövmeciler, karmaşık birçok duygunun yaşandığı bir mekana ev sahipliği yaparlar. Peki ya senin dövmeni yaptıracağın yerin enerjisi nasıl? Ortamda enerjinin düzenli temizlenmesi (Ki bilinçli dövmeciler mekanlarında enerji temizliği yaparlar) önemlidir çünkü o mekanın enerjisi de mührünün bir parçası olacaktır.

 • SONUÇ
  Artık dövme yaptırmaya karar vermeden önce seni nasıl etkileyeceğini ve nelere dikkat etmen gerektiğini biliyorsun. Dövme analizi konusunda danışmanlık almak için buraya tıkla Aoora çatısı altındaki programlara göz atmak için buraya tıkla

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir